Koltuk nasıl taşınır?

Koltuğu taşırken yavaş hareket edilmeli; imkan varsa asgari iki kişi olarak taşınmalıdır. Bel incinmelerine karşı koltuğun taşıma hiz...

 

Ev taşırken eşyaların zarar görmemesi çok önemlidir. Yeni eve geçince taşınan eşyaların çöpe atılacak duruma gelebilmesi muhtemeldir. Bilhassa koltuk gibi döşemeli mobilyalarda hasar oluşmaması için birkaç püf noktası bulunur.

Koltuğu taşırken yavaş hareket edilmeli; imkan varsa asgari iki kişi olarak taşınmalıdır. Bel incinmelerine karşı koltuğun taşıma hizası göbek tarafını geçmemelidir.

Mobilyanızın büyüklüğüne münasip ebatlarda birkaç parça plastik muşamba veyahut poşet temin ediniz. Bu malzemeleri yapı marketlerden pratik bir şekilde bulabileceğiniz gibi alışveriş mağazalarının ve gıda marketlerinin atık bölümünde da bulabilirsiniz. Çoğu iş yerine bu malzemeler için rica edildiği zaman vermektedirler. Plastik malzemeleri temin ettikten sonra eğer elinizde var ise ince bir elyaf tabakasını koltuğunuzun uç bölümlerine sararak kısa aralıklar ile bantlayabilirsiniz. Elyafın üstüne plastik poşetleri sararak sabitleyebilirsiniz. Elyaf bulamadıysanız plastik poşetleri köşe bölümlerine birkaç kat olacak biçimde elyafın koruyucu görevini sağlaması bakımından da sarabilirsiniz.

Bir darbeye karşı zarar görmesini önlemek amacı ile evinizde bulunan birkaç elyaf yastığı koltuğunuzun ahşap bölgelerine yerleştirip üstünden plastik poşet geçirerek kaplayabilirsiniz.

Köşe kısımların zarar görmesini engelleyici önlemler aldıktan sonra koltuğunuzun geriye kalan döşemeli kısmı için kullanılmayan bir çarşaftan yararlanarak sarabilirsiniz. Çarşafla köşelerde sarılı olan plastik poşetlerin sabitleme işlemini koli bantlarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Eski bir çarşaf veyahut koltuk örtüsüne sahip değilseniz koltuğun geriye kalan döşemeli tarafını da plastik poşetlerle biri birine bantlayarak sarabilirsiniz.

 
 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Panel kapı nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?