Kısa saç kimlere yakışır?

Yüz biçimine münasip saç modeli kesimi hayli önemlidir. Kare yüz tipine sahip olanlar çene hizasında hafif katlı bir kesim tercih ede...

 

Saç modeli geçmişten bugünümüze her kadın için hayli önemlidir. Kısa saç modelleri ise kullanılabilir ve rahat oldukları için kişiyi değişik imaj sahibi yapar. Bu nedenle kısa saç modellerini çoğu kişi tercih eder.

Yüz biçimine münasip saç modeli kesimi hayli önemlidir. Kare yüz tipine sahip olanlar çene hizasında hafif katlı bir kesim tercih edebilir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar ise üst bölümleri azıcık daha uzun bırakarak yüzün daha uzun görünmesini sağlayabilir. Uzun yüz hatlarına sahip kişiler de kısa saç kesiminde asimetrik küt kesim tercih ederlerse daha güzel ve belli görünüm elde edebilirler.

Kısa saç tercihinde yüz hatlarının önemi olduğu gibi kişinin fiziki özelliklerinin de önemi vardır. Kilo sorunu olan ve vücut yapısı orantısız olan kişiler kısa saçlardan kaçınmalıdır. Eğer kısa saç kullanılmak isteniyorsa da omuz hizasındaki kesimler tercih edilmelidir. Kısa saçı kullanmaması gerekli olan diğer kişiler ise uzun boylu vücut yapısına sahip olanlardır. Kısa saç ile uzun vücut bir araya geldiği zaman kişi daha da uzun boylu görünecektir. Yine uzun boylular da orta ve uzun denilebilecek kesimleri tercih edebilir. 

Küt Saç Nedir?

Küt saç modeli kısa saçlarda boynu açık bırakan düz kesime sahip saç modelleridir. Bu saç modelini kısa boylu ve minyon tipli kadınların tercih etmeleri gerekmektedir. Bu biçimde daha doğru görüntü ortaya çıkmış olabilecektir. Küt saç modelinden uzun ve keskin yüz hattına sahip insanların kaçınması gerekmektedir 

 

Pixie Saç Nedir?

Bu saç modeli erkek saçı kısalığında kısa olan saç kesim modellerindendir. İddialı bir model olduğundan ötürü her yüz tipine sahip kadın tercih etmemelidir. Yüz hatları daha problemsiz olanlar, yuvarlak ve buna benzer yüz hatlarına sahip kişiler tercih etmelidir. Çünkü bu saç modeli kullanıldığı zaman yüzdeki tüm hatlar belli olarak ortaya çıkacaktır. 

Asimetrik Saç Nedir?

Bu saç modeli saçın bir tarafının uzun diğer tarafının kısa olduğu saç modelidir. Her yüz biçimine uyum sağladığı için son dönemlerde en fazla tercih edilen kesimlerdendir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Evde şampuan nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?