Kasa nasıl saklanır?

Mekanik şifreli, elektronik şifreli ve anahtarlı kasalar vardır. Elektronik kasalarda pilin bitmesi gibi bir olumsuzluk vardır, pille...

 

Kendimizce değerli gördüğümüz veya maddi değeri olan varlıklarımızı saklamak için kullanılan özel şifreli bölmelere kasa denir. Kasa seçerken kesinlikle çelik kasa seçilmelidir. Her çelik kasa yangına, oksijen tüpüyle delinmeye..vb karşı sağlam değildir. O neden ile kasanızı seçmeden önce teknik özelliklerini iyi araştırınız.

Mekanik şifreli, elektronik şifreli ve anahtarlı kasalar vardır. Elektronik kasalarda pilin bitmesi gibi bir olumsuzluk vardır, pillerinizi güncel tutunuz. Anahtarlı kasalarda anahtara sahip olmak gerekmektedir ama şifreli kasalarda hırsızlar tarafından zor kullanılarak şifreyi girmeniz istenebilir.

Kasa Nasıl Saklanmalıdır?

Genel olarak kasaların el altında ve kolay ulaşılabilir bir yere koyulması isteği vardır, bunu mutlaka yapmayınız.

Duvara yapılmış olan montajlarda vidalar kasa içerisinden duvara doğru monte edildiği için vidaları çözerek kasanın açılması mümkün değildir.

En doğru yer olarak yatak odası uygun olur. Duvar içine yahut elbise dolabı içine montaj tavsiye edilir.

250 kg'a kadar olan kasalar zor da olsa taşınabileceği için bu tür kasalar kesinlikle duvara veyahut yere monte edilmelidir.

Kasaların kamufle edilmesi montaj ekibinin sorumluluğu değildir ama yine de firmanızdan danışmanlık alabilirsiniz.

Kasanızı evdeki aksesuarlar kullanılarak kamufle etmeniz en doğrusu olabilecektir. Orta ölçekteki kasalarını sehpa olarak kullananlar vardır ve başarılı kamuflaj yöntemidir.

Çok güzel gizlenmiş kasaların avantaj olduğu düşünülür. Bu hale karşı da dedektörle çalışan hırsızlar kasanın yerini direkt tespit edebilirler. Duvara monte edilen kasalar bu yöntemle tespit edilemezler. Altın ve metal dedektörlerine yakalanmayacak özellikte ürünler piyasada mevcuttur.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Beşik nasıl seçilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?