Japon yapıştırıcısı ciltten nasıl çıkar?

Değişik yüzeylerde ve alanlarda etkili olarak kullanıma sahip Japon yapıştırıcısı çalışma anında oluşan küçük aksilikleri yanında get...

 

Japon yapıştırıcısı çok küçük noktalara dahi nüfuz ederek hızlı kuruma ile etkili yapıştırma özelliği hasebiyle genellikle kullanılan ve herkes tarafından bilinen bir yapıştırıcıdır.

Değişik yüzeylerde ve alanlarda etkili olarak kullanıma sahip Japon yapıştırıcısı çalışma anında oluşan küçük aksilikleri yanında getirebilmektedir. Bunu yapmak için Japon yapıştırıcısı ciltten temizleme taktikleri bulunur.

Japon yapıştırıcısının değişik alanlarda kullanımı var olan olup bunlardan bazıları ise; maket, model yapımı esnasında, ahşap, çini, plastik ve kağıt gibi el işleri ile proje yapılışında, seramik ağırlık olan kırılan vazolarınızı birleştirmede veyahut değerli olan porselenlerinizi eskisi kadar sağlam yapabilme özelliği bulunan bir yapıştırıcıdır. Ek olarak yırtılan deri kıyafetlerinizi ya da deri zemindeki ev eşyalarınızı yapıştırma seçeneği sunmaktadır. Bu etkili yapıştırıcıyı kullanırken oluşabilecek iş kazalarından olan yapıştırıcının cildinize yapışması büyük bir sorun olarak görülse de endişelenmenize gerek kalmadan, her gücün karşısında daha güçlü anti güvenlik her daim ve her alanda var olan dur. 

Japon Yapıştırıcısı Ciltten Nasıl Çıkar ?

Kozmetik alanında kadınların ojelerini çıkarmak amacı ile kullandıkları aseton, Japon yapıştırıcısının bir numaralı düşmanı ve anti güvenlik aracıdır. Eliniz ve kolunuz gibi duyarlı olmayan bölgelerinize yapışan Japon yapıştırıcısını aseton içeren oje çıkarıcı ile ince bir pansuman tarzı işlem ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 

Narin olmayan bölgenize yapışan yapıştırıcıyı çıkarmak için, yapıştırıcının bulaştığı kısma yeteri kadar aseton damlatın. Derinizi yapıştırıcıdan ayırırken, yavaşça hareket ederek yapışan bölgeyi ovalayın, hayli dikkatli olmanız gerekmekte olup, aksi halde derinizin yırtılma olasılığı bulunur. Japon yapıştırıcı olan bölüm temizlenince anti bakteriyel el sabunu ile işlem yaptığınız bölgeyi temizlemeniz, bölgeyi kuruladıktan sonra nemlendirici krem kullanmanız hayli sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Narin bölgeler olan dudak, yanak, kulak gibi alanlara yapışan Japon yapıştırıcısı insanlara panik durumuna sokmaktadır. Panik olmamak ve soğukkanlılık ile müdahelede bulunmak en esaslı yapılması gerekli olan hareketdir. Duyarlı bölüme yapışan yapıştırıcıya her şeyden önce ılık, sabunlu ve yumuşak bez ile müdahale ederek etki oranını düşürülmelidir. Sabunlu bez ile müdahele edildikten sonra, bolca su ile yıkanmalıdır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Liposuction nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?