Hazır mutfak nasıl seçilir?

Küçük mutfaklarda alanı daha geniş göstermek için etkili olabilir. Tezgah veyahut üst dolaplar için yeterli alanınız yoksa kiler dola...

 

Modüler ve hazır mutfaklar, mutfakları yenilemenin en stabil ve iktisadi çözümlerinden biri. Özel siparişle üretilen dolaplara kıyasla hem zamandan aynı zamanda maliyetlerden tasarruf yapabileceğiniz bu seçeneği değerlendirmeden önce dikkat göstermeniz gerekenleri araştırdık.

Renk ve tasarım

Küçük mutfaklarda alanı daha geniş göstermek için etkili olabilir. Tezgah veyahut üst dolaplar için yeterli alanınız yoksa kiler dolaplarını düşünebilirsiniz. Derinliği ile çokca eşyayı saklamaya elverişli bu dolaplar vesilesiyle, dar alanları dikey olarak değerlendirebilirsiniz.

Ölçü

Mutfağınızın ölçüsünü dikkatli halde alın. Duvar kenarından geçen boruları, kirişleri, kolonları, girintileri, duvara yanaşma payı gibi bütün detayları göz önünde bulundurarak ölçüm yapın. Birkaç santim fark, dolabınızın kurulumunu negatif etkileyebilir.

Bütçe

Hazır mutfak modellerini araştırırken, kurulumun dâhil olup olmadığını öğrenin. Bilhassa web üstünden yapacağınız alışverişlerde çok cazip fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Demonte durumda gelen bu dolaplar için yeterli tecrübeye sahip değilseniz, kurulum yapmakta zorlanabilirsiniz. Sonrasında oluşabilecek maliyet artışlarıyla karşılaşmamak için kurulum ücretini de göz önünde bulundurun.

Yonga kalınlığı, parlak- high gloss kaplamalar, menteşe, ray ve kullanılan diğer malzemeler, alacağınız dolabın kalitesini ve fiyatını etkilemektedir.

 

Hazırlık

Montaj hizmeti aldığınızda, kurulum yapılacak alanın boş ve envaiçeşit tesisatın hazır bir biçimde olması gerektiğini unutmayın. Montaj hizmetleri yalnızca dolabın kurulumunu kapsar. Eski dolapların sökülmesi, fayansların döşenmesi ve sıhhi tesisatı gibi hizmetler için ek ücretler ödemeniz gerekebilir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Temizlik bezi nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?