Hakim yaka nasıl giyilir?

Hakim yaka kullanılırken boyun bölümünün uzun olması daha güzel görüntü oluşturacaktır. Hakim yakalar açık ton kıyafetlerle kendisini...

 

Hakim yaka gömlekler resmi bir kıyafet çeşididir lakin gün içinde da çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Peki hakim yaka nasıl giyilir?

Hakim yaka kullanılırken boyun bölümünün uzun olması daha güzel görüntü oluşturacaktır. Hakim yakalar açık ton kıyafetlerle kendisini daha fazla gösterdiği için açık renkler tercih edilebilmektedir.

Hakim yaka ceketlerde ise içine düz tişört giyilebilir. Ceketin altına etek tercih edilebilmektedir. Ama eteğin kabarık olmamasına dikkatli olunması gerekir. Kalem etek veya dar mini bir etek giyilebilir. Ayakkabı olarak önü oval, kalın topuklu modeller kullanılabilmektedir. Hakim yaka ceketlerde de aksesuar olarak yalnızca küpe kullanılabilmektedir. Saçlar isteğe göre dağınık topuz yapılabilmektedir. Makyajın sade olmasına özen göstermelisiniz.

Hakim yaka gömlek kumaş pantolonla giyilebilir. Siyah kalem etekle de güzel durabilir. Etek tercih edilecekse eğer ayakkabı olarak sivri burun ince topuk bir ayakkabı kullanılabilmektedir. Ayakkabının rengi gömleğin rengine uymalıdır. Hakim yaka gömlek, kumaş pantalon ve babet üçlüsü güzel görünüm yakalamanızı sağlamaktadır. Beyaz hakim yaka gömleğin altına kumaş pantalon daha fazla yakışacaktır. Dolgu topuk ayakkabı da tercih edilebilmektedir. Aksesuar olarak boyunda ve bilekte hiçbir şey olmamalıdır. Kulağa küçük sallanmayan bir küpe takılabilir. Saçlar ise at kuyruğu veya topuz yapılabilmektedir. Böylece yaka detayı göze daha fazla çarpacaktır. Makyaj sade kullanılabilmektedir 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Geçici dövme nasıl silinir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?