Emlak Fiyatları nasıl öğrenilir?

Emlaktuel.com, istanbul'daki tüm lansmanları sizler için takip ediyor ve en uygun fiyatlı konut projelerini haber yapıyor. En ucuz ev nerede diye aramanıza gerek kalmıyor. Siz sadece Emlaktuel ofisinin sizler için hazırladığı konut kampanyalarından bütçenize uygun olanını seçiyorsunuz, o kadar...

 

Mortgage düşük faiz oranları ve uzun vade imkanlarıyla şu anda ev alacak nakti olamayan kişilerin kolaylıkla birer konut sahibi olabilmelerini ve kira öder gibi taksitlerini ödemesini amaçlayan bir sistem olarak emlak dünyasına giriş yapmıştır. Mortgage eski zamanlarda gerçekten yüksek faiz oranlarına sahipti ve özellikle %1'in üstünde rakamlara ulaşmıştı. Fakat yakın zamanlarda %0,7 civarlarında ve bu zamanlarda daire almanın tam zamanıdır.

Bunun için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Normal şartlarda vade uzadıkça ödediğiniz taksit ve haliyle evlerin emlak fiyatları da artmaktaydı. Bunun için elinizde bir miktar nakit para tutarak ev almaya çalışmanız ileride sizi oldukça rahatlatacaktır. Yani ne kadar çok peşinat yatırırsanız, o kadar yararınıza olacaktır. Uzmanlara sorarsanız alıştığınız bir ilçede veya mahallede satılık daire aramanız hem tanıdığınız muhitte kalmanız, hem de evin değerinden daha fazla ödemenizi engelleyecektir. Ev almanın bir diğer noktası da elinizde toplu bir nakit bulundurarak ev sahibinin sizin istediğini fiyata inmesini beklemekten geçiyor.

Alacağınız evin farklı semtlerde olmasını istiyorsanız veya şehir değiştiriyorsanız en pratik yok emlak istelerini kullanmaktır. Özellikle tayin için veya başka bir sebeple şehir değiştiriyor iseniz gittiğiniz şehirde evi hazırlama, derleme toparlama işlemleri için oldukça efor sarfedeceksiniz. Ama onun yerine ilgili şehirdeki emlak ilanları inceleyerek uygun daireyi kendinize bulabilirsiniz hatta daha da ötesi emlakçılar ile iletişime geçerek sizin yerinize bir çok işlemleri ayarlamalarını isteyebilirsiniz.

 

Gideceğiniz semti veya şehiri iyi tanımıyorsanız mutlaka internetteki emlak istelerindeki ilanları inceleyerek kafanızdaki semtin veya şehrin daire fiyatlarını aşağı yukarı bilmeniz gerekir çünkü emlak alım satımı iki kişi arasında geçen özel bir sözleşmedir ve sizin anlaşmanıza bağlıdır. Serbest piyasa koşullarında bir evi değerinden daha yukarıda satın almak işten bile değil. O bakımdan tanıdığınız bir emlakçı veya bu işlerden anlayan birileri yoksa mutlaka kendi işinizi kendiniz görmelesiniz. O da bir süre emlak ilanları sitelerinde dolaşarak gerekli bilgiyi edinmek ve ev sahipleri ile pazarlığa oturacağınız zaman elinizi güçlendirmekten geçer.

Tüm bu anlatımlarımızın ışığında sizlere yardımcı olabilecek bir web sitesini tanıtmak istiyorum. Bu sitede verilen bilgilerle ev seçiminizi çok daha optimize hale getirebilirsiniz. Emlaktuel.com, özellikle istanbul'da hemen hemen tüm lansmanları takip ediyor ve sizler için en uygun fiyatlı konut projelerini haber yapıyor. Fellik fellik ev aramanıza gerek kalmadan, emlaktuel ofisinin sizler için hazırladığı konut haberlerinden bütçenize uygun olanını seçin ve yeni evinizin keyfini sürün.

Ayrıntılar için mutlaka ziyaret edin:

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Bel nasıl incelir? Bel inceltme hareketleri nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 emlak,

yeni tasarımı ile şimdi çok daha iyi.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?