Dolap kulpu nasıl seçilir?

Basit bir nokta gibi görüldüğü için genelde görmezden gelinen dolap kulpları dolabın albenisini ön plana çıkaran veya tam tersi dolab...

 

Basit bir nokta gibi görüldüğü için genelde görmezden gelinen dolap kulpları dolabın albenisini ön plana çıkaran veya tam tersi dolabı gözünüzde basitleştiren önemli sayılabilecek bir ayrıntıdır. Dolapların rahat açılıp kapanmasını sağlayan kulplar tutuş kolaylığı sağlaması, yumuşatılmış kenarları ve sağlam olmaları yönüyle seçimleri kısmında iyi düşünülmeli, daha sonrasında satın alınmalıdır.

Dolap kulpları nasıl seçilir?

Dolabınızı kullandığınız mekan ayrıntıların olduğu, gözü meşgul eden bir mekansa dolap için seçeceğiniz kulplaınr daha sade ve mat olmasında yarar var.

Dolap kulbu seçerken iki sınıflama yapmanızda yarar var. Bunlardan birincisi görünüm açısından tercihleriniz, ikincisi ise kullanım açısından tercihleriniz biçiminde olmalıdır.

Sade ama iddialı bir mekanda kullanabileceğiniz dolabınız için parlak metal kulplar seçebilirsiniz.

Hızlı hareket ederken çoğu kez çarptığımız, o nedenden dolayı de vücudumuzda küçük morlukların oluşmasına neden olan bir parça olarak dolap kulplarını seçerken kenarları fazla sivri olan modellerden kaçının. Bunun yerine daha yuvarlak hatları olan, kenarları yumuşatılmış modelleri tercih edin.

Dolap kulpları sürekli toz tutan ve kirlenen ayrıntılardır. O nedenden dolayı kolay silinebilir özellikli olmalıdır. Fazla girinti çıkıntılı kulplar temizlenme safhasında sorun yaratır.

Dolabınızın stiline münasip kulp seçmeye özenli olun. Klasik veyahut avangard bir tarz taşıyan dolaba modern çizgileri olan, basit bir kulp seçmeyin. Benzer halde daha spor, modern dolaba taşlı, işli bir kulp seçmeyin.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Mürekkep lekesi elden nasıl çıkar? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?