Doğal saç maskesi nasıl yapılır?

Kendi ev yapımı saç maskenizi yapmak yalnızca saçlarınız için daha iyi olmakla kalmaz, uzun bir zaman sonra size paradan da tasarruf ...

 

Kendi ev yapımı saç maskenizi yapmak yalnızca saçlarınız için daha iyi olmakla kalmaz, uzun bir zaman sonra size paradan da tasarruf sağlayabilir. Piyasada satılan saç ürünlerinin perakende fiyatı, şişenin içerisinde bulunan şeye göre, yüksektir. Kendi saç maskenizi kendiniz yaparak, paranızı cebinizde, ağır ve olası zehirli kimyasalları da saçınızdan uzak tutmuş olursunuz.

Malzemeler

Mayonez

Karbonat

Muz

Karıştırma kavanozu

Sıvıyağ

Talimatlar

Karıştırma kavanozunu veyahut kasesini takriben 1/2 fincan mayonezle doldurun. Saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak daha az ya da daha çok miktar gerekecektir. Omuz boyundaki saç için 1/2 fincan kullanın. Salata sosu değil, gerçek mayonez kullanın. Asidik özellikleri saçtaki kalıntıları yok edecektir.

Bir muzun yarısını ezin ve mayonez karışımına ekleyin. Kulağa garip gelebilir, ama saçı yumuşatacak olan malzeme muzdur. Tercihinize göre, muz yerine kavun ya da avokado kullanılabilmektedir.

Bir yemek kaşığı sıvıyağ ekleyin. Maskenin içine katıştırın. Sıvıyağ, daha sonrasında saçlarınıza ışıltılı parlaklık vermenin anahtarıdır. Yağ benzer zamanda can sıkan saç kırıkları ve rüzgarda uçuşan saçlar için de yararlıdır.

Bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat derin bir temizlik maddesidir ve atlanmamalıdır.

Maskeyi güzelce katıştırın ve hemen kullanın. Gerekirse, maske kısa bir zaman için buzdolabı içinde da saklanabilir.

İpuçları & Uyarılar

Her malzemenin kendine münhasır özellikleri vardır, bir tanesini atlamak, arzu edilen üründen daha yetersiz bir ürünle sonuçlanacaktır.

Normal saçlar için hafta içinde bir kez, kuru yahut yıpranmış saçlar için hafta içinde iki kez maske uygulayın.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Yoğurtlu saç maskesi nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?