Deri kombin yaparken nelere dikkat edilir?

Deri pantolon ve etekler vücudumuzu sıkıca saran ve her kusuru kolaylıkla gösteren kıyafetler arasındadır. O nedenden dolayı basen ve...

 

Asil ve şık bir duruşa sahip olan, kombinlenmesi en zor parçaların başında deri gelir. Deriden yapılmış kıyafetler, deri bir çanta gibi her şey ile hemen uyum sağlayamaz. Deri kombini yaparken bazı noktalara dikkati açarak güzel görünmek mümkündür. 

Deri Pantolon ve Etek Nasıl Giyilir?

Deri pantolon ve etekler vücudumuzu sıkıca saran ve her kusuru kolaylıkla gösteren kıyafetler arasındadır. O nedenden dolayı basen ve kalça kısmından şikayetçi, kalın ve kısa bacaklı insanların bu kıyafetleri tercih etmemesi daha doğru olabilecektir. Deri alt giysiler yünlü ve kırçılı, kaşmir, triko kazaklar ile güzel bir uyum sağlamaktadır. Daha spor görünüm içinse beyaz, V yaka, penye bir tişört de deri pantolon ve etekler ile yakışır.

Deri Ceketsiz Çıkmak İstemeyenlere Öneriler

Deri ceket hassaten jean pantolonlar ile kombinlendiğinde havalı ve asi görünmeyi sağlamaktadır. Ama siyah jean veyahut skinny pantolonlar, küçük, kumaş elbiseler de derinin asaletiyle bambaşka bir hal alır. Küçük kırmızı bir elbisenin kadınsılığını kırmak ve daha havalı, feminen bir duruş elde etmek için deri ceket yeterli olabilecektir. Sportif tarzın rahat ve şık duruşunu tercih edenler ise renkli oduncu gömlekleri, tişörtler, jean pantolonlar ile beraber deri ceketleri kolaylıkla kombinleyebilir.

Vücudu Öne Çıkaran Deri Elbiseler

Kusursuz hatlara sahip olduğunu düşünenler deri elbiseler ile vücutlarının güzelliğini ön plana çıkarabilir. Deri elbiselerin seksi görünümü deri uzun çizmeler yahut botlar ile iki katına çıkacaktır. Deri elbiseler süet düz veyahut bez ayakkabılar ile kombinlenmemelidir. Çanta tercihinde ise bütünüyle deri ve üstünde peluş aksesuarlılar kullanılabilmektedir.

 

Çanta ve Ayakkabıda Deri Tercihi

Deri çanta ve ayakkabı nerdeyse her kumaş ve kıyafet türü ile uyum sağlamaktadır. Tok ve sert yapılı deri ayakkabı ve çantalar daha klasik formlu, şık kıyafetler ile kombinlenmelidir. Yumuşak deriye sahip, salaş ve güzel bir tarzda tasarlanan ayakkabı ve çantalar seçilerek spor kombinler tamamlanabilir. Ama eşofman tarzındaki spor kıyafetler ile deri malzeme asla beraber kullanılmamalıdır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kuru saçlara hangi maskeler yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?