Deri ceket nasıl seçilir?

İkinci olarak hangi renk sizin için daha kullanılabilir olabilecektir. Günlük hayatınızda deri ceketinizi ne türden ortamlarda giyece...

 

Şıklığımıza şıklık katan deri ceketler uzun zamandır vazgeçilmezler arasında yerini almaktadır. Deri ceket seçerken tarza ve zevkinize göre seçmek tabii ki önemlidir. Bunun yanı sıra deri ceket tercihinde dikkat göstermeniz gerekli olan bazı hususları da göz ardı etmemekte yarar var.

İkinci olarak hangi renk sizin için daha kullanılabilir olabilecektir. Günlük hayatınızda deri ceketinizi ne türden ortamlarda giyeceğinize karar vererek bu sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Eğer klasik giyinen biriyseniz ve deri ceketinizi düzenli bir biçimde giyeceğinizi düşünüyor iseniz siyah, kahverengi gibi koyu renkler tercih etmek sizin için daha ideal olabilecektir. Fakat genel olarak spor giyiniyorsanız alacağınız klasik ceketten çabuk sıkılabilir ve her ortamda giyemeyebilirsiniz. Bu da boş yere para harcamanız manasına gelebilir.

Beden olarak ise deri ceketi giydiğinizde içinde rahat hareket edip edemediğinizi kontrol etmekte yarar var. Eğer deri ceketiniz sıkı geliyorsa diğer kumaşlarda olduğu gibi pratik bir şekilde esnemeyebilir. Dolaylı olarak deri ceket alır iken bedenin size gerçekten münasip olup olmadığına dikkat gösteriniz. Buna ek olarak çok bol almamakta da yarar var. Tersi halinde ceketinizin modeli ilk olarak dikkat etmeseniz de zaman geçtikçe gözünüze güzel görünmeyecektir.

Uzun seneler kullanmak istiyor iseniz kaliteyi de göz ardı etmemek gerekir. Ceketiniz hasar gördüğünde tamir ettirebileceğiniz, garantisi olan firmalardan satın almak paranızın karşılığını almanızı sağlayacaktır.

 

Deri ceket seçerken hepsinden önce ne türden bir ceket almak istediğinize karar vermek önemlidir. Klasik kesim mi yoksa spor mu? Sorunun yanıtı deri ceket tercihinde size rehberlik edecek olan ilk yönlendiricidir. Klasik deri ceketler uzun seneler kullanılabilmektedir. Diğer yandan spor ceketlerin modası devamlı değiştiğinden birkaç sene sonra aldığınız ceketten çok sıkılabilirsiniz. Dolaylı olarak öncelikle karar vermeniz gerekli olan alacağınız ceketi ne kadar süre kullanmak niyetinde olduğunuz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Bikini nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?