Dalgalı saç nasıl düzleştirilir?

Fön çekerken saçlarınızın bütünüyle kuru olmamasına, biraz nemli olmasına özen göstermelisiniz. Bu vesileyle saçlarınızdaki yıpranmay...

 

Dalgalı saçlar her ne kadar hacimli ve gösterişli görünse de duştan çıkınca bir işlem yapmadan kullanmak nerdeyse imkansızdır. O nedenden dolayı kadınların ilk seçimi saçlarını bu formdan kurtararak düzleştirmek ve kullanımını daha stabil hale getirmektir. Lakin düzleştirmek için kullanılan yöntemler saçı yüksek ölçüde sıcaklığa maruz bıraktığı için saçların sağlığını kaybetmemesini sağlamak ve işlemleri doğru biçimde uygulamak gerekir.

Fön çekerken saçlarınızın bütünüyle kuru olmamasına, biraz nemli olmasına özen göstermelisiniz. Bu vesileyle saçlarınızdaki yıpranmayı ciddi miktarda azaltabilirsiniz.

Son olarak eğer saçlarınızı kalıcı olarak düzleştirmek istiyor iseniz bir profesyonel yardım alarak brezilya fönü veya türlü işlemler ile saçlarınızı kalıcı olarak düz hale getirebilirsiniz. Bu işlemler saç miktarınıza yahut uzunluğuna göre fiyatlandırılır. Ek olarak işlemler esnasında kullanılan malzemeler sağlık yönünde tehlikeli olduğundan ötürü evde tek başınıza asla yapmaya çalışmamalısınız. Kesinlikle uzman bir kuaförden yardım almalısınız. Fakat bu biçimde işlemlerin saçlarınızı fazlaca yıpratacağını unutmayın.

Son günlerde en fazla tercih edilen yöntem fön çekme yoludur. İster kuaförde ister iseniz evde kendi kendinize bu işlemi yapabilirsiniz. Evde saçınızı fön yardımıyla düzleştirmek istiyor iseniz bazı malzemelere ihtiyacınız olabilecektir. İlk başta bir fön fırçası ve fön makineniz olmalı. Eğer malzemeleriniz hazırsa istediğiniz zaman fön işlemine başlayabilirsiniz.

 

Fön çekerken eğer eliniz bu işe alışkın değilse son günlerde popülerleşen çiftli fön fırçalarından yardım alabilirsiniz. Bu fırçalar düzleştirici gibi saçınızı iki taraftan da kavrayarak işinizi ciddi miktarda kolaylaştıracaktır.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak saçlarınızı kalıcı veyahut geçici olarak düz forma sokabilir ve görünümünüzde değişiklikler yaratabilirsiniz.

Bu kalıcı işlemler saçlarınız uzamaya devam ettiği sürece yavaşça etkisini yitirecektir. Çünkü uzayan yani diplerden gelen yeni saçlar sizin kendi doğal saç tipinizde çıkacaktır. Ama tabii ki ki saçlarınızın geri kalanı için kalıcı olarak etkisini sürdürecektir.

Saçlarınızı düzleştirmek için kullanabileceğiniz diğer metotsa saç düzleştiricileri. Düzleştiricinizi seçerken kaplamasının seramik olmasına ve üstünde ısı ayarı bulunmasına dikkatinizi açık tutun. Böylelikle saçınızdaki yıpranma payını bir nebze azaltabilirsiniz. Saç tipinize münasip olan ısı ayarını kılavuzdan yahut göstergelerden seçebilirsiniz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Ayakkabı neden koku yapar? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?