Cin toniğin yanında ne yenir?

En basitten başlayacak olursak, aperatif olarak, cin tonik, güçlü tadı olan peynirler ile birlikte güzel gitmektedir.  Yanında biraz ...

 

Cin Tonik hem yapılmış olması kolay olduğundan aynı zamanda görece olarak ucuz olduğundan ötürü mutlaka en güzel ve rahatlatıcı yaz içkilerinden biri. Bir de nelerle birlikte içebiliriz öğrendikten sonra, daha fazla zevk almak mümkün. Cin Toniğin yanında tüketmek için hafif aperatiflerden tutun deniz ürünlerine kadar türlü seçenekler mümkündür. Buradaki asıl dikkat etmemiz gerekli olan şey, cin tonikin, tükettiğimiz yiyecek ile denge sağlamasıdır.

En basitten başlayacak olursak, aperatif olarak, cin tonik, güçlü tadı olan peynirler ile birlikte güzel gitmektedir.  Yanında biraz kraker de alabilir, bunun sayesinde içkiyi dengeleyebilir, şezlonga veyahut balkonunuza oturup keyif yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha tatlı şeyler için, son dönemlerde trend olan başka bir cin tonik partneri ise duttur. Tabi yalnızca dut değil, çilek, yaban mersini, böğürtlen cin tonikten aldığınız tadı destekler ve daha fazla zevk almanızı sağlamaktadır.

Ek olarak fıstık, fındık veyahut cevizde cin tonikle birlikte tüketilebilmesi mümkün aperatiflerdendir. Fakat dikkatli olunması gerekli olan nokta, bunları kullarken yanında su tüketmelisiniz. Tersi halinde, susuzluğunuz artacaktır, bunu telafi etmek için daha fazla içersiniz ve çabuk sarhoş olmanıza neden olur. Cin tonik hızlı çarpabilen içkilerdendir.

Son olarak deniz ürünleri cin tonik ile birlikte çok yakışmaktadır. Özel olarak somon, cin tonike güzel eşlik eder ve tavsiye edilir. Tabi karides, eskalop ya da istiridye de birlikte tüketilebilmektedir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Sofra adabı nasıl olmalıdır ? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?