Cilde nasıl masaj yapılır?

Boynunuz yukarı hareketi de çene altından sarkan gıdığın engellenmesi için birebir bir çözümdür. Başınızı tam olarak yukarı kaldırın ...

 

İlerleyen yaşlarla beraber kırışıklıkların çoğalması istenmiyorsa, küçük sürü iğnenin batmasından korkuluyorsa yahut bir çok yaşlanma karşıtı kremlere para vermek istenmiyorsa yapılması gerekli olan şey cilt masajı olur.

Boynunuz yukarı hareketi de çene altından sarkan gıdığın engellenmesi için birebir bir çözümdür. Başınızı tam olarak yukarı kaldırın ve ellerinizle boynunuzu aşağıdan yukarı bir biçimde ovun. Bir krem ile yapılırsa hem daha rahat olacak aynı zamanda nemlendirici etki buranın daha yumuşamasını sağlayacaktır.

Cilt masajı için her şeyden önce parmaklarınızı kullanın. Parmak uçlarıyla göz etrafına temas ettirilen hafif küçük vuruşlar buradaki kan dolaşımını hızlandıracak ve kırışıklıkların oluşumunu engelleyecektir.

Zaman geçtikçe kaşlar aşağı sarkar, göz kapakları torbalanır, göz çevresi çizgileri daha da belirginleşir. İşte bütün bunlar yaşlanmanın belirtileridir. Bu yaşlanma belirtileri de zaman geçtikçe ayna korkusu yaşatmaktadır. Bu ayna kâbusundan kurtulmanın yolu ise yalnızca gün içinde 15 dk kadar cilt masajı uygulamaktan geçmektedir. Cilt masajı yalnızca kırışıklıkların oluşumunu engellemeyecek stres ve gergin kaslar için de birebir bir çözüm olabilecektir. Kısaca zamana meydan okumak isteyen her insanın cilt masajı öğrenmesi gerekmektedir 

Ek olarak orta parmağınızı dudak ve çene bölgenizin arasına koyarak çok narin bir basınç uygulayın. Sonrasında dıştan yukarı doğru minik daireler çizerek hareket ettirin. Dudak üstünüzü de işaret parmaklarınız kullanılarak çekerek gergin bir hal almasına izin verin. Böylelikle çene ve dudak etrafında oluşabilecek kırışıklar engellenmiş olabilecektir.

 

Şakak bölgelerine işaret ve orta parmaklarınızla daireler çizin. Bu daireleri çizerken hafif küçük dokunuşlar ile masaj uygulayın. Bunları yaparken ise derin nefesler alıp verin böylelikle stresi de azaltmış olursunuz.

Kaşların çevresi de zaman geçtikçe yaşlanmaya bağlı olarak çökeceği için kaş çevresine masaj uygulaması yapmak gerekecektir. Baş ve işaret parmağınızın arasına kaşlarınızı alın, sonrasında nazik bir şekilde içeriden dışarıya doğru ovuşturarak masaj yapın. Ara ara kaşlarınızı parmak uçlarınızla hafif yukarı doğru çekerek kaldırın. Bu hareketlerin düzenli halde yapılmasıyla gergin bir yüz elde edecek ve kırışıklıkların önüne geçebileceksiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Buhar banyosu ne işe yarar? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?