Cibinlik nasıl takılır?

Cibinlik kullanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri cibinlikli karyola almak olabilir. Böylelikle takma, kullanı...

 

Çocuk ve bebek odalarının vazgeçilmeyen oda tamamlayıcı aksesuarları durumuna gelen cibinlikler, yalnızca çocuklar için değil pek çok dekorasyon dergilerinde yahut otellerde de görülebileceği üzere yatak odalarında çokça kullanılmakta. Cibinlikler yatak odanızı süslediği, renklendirdiği gibi küçük hilelerle odanızı olduğundan yüksek tavanlı da gösterebilirsiniz. Fakat bu yatak odalarının favori aksesuarının en büyük problemi ise; takılması. Peki cibinlikler nasıl takılır?

Cibinlik kullanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri cibinlikli karyola almak olabilir. Böylelikle takma, kullanım problemi yaşamazsınız. Böyle bir cibinlikli karyola kullanacaksanız dikkatinizi açmanız gerekli olan nokta, yatak odanızın ölçüsüne uygun karyola seçmenizdir. Büyük cibinlikli karyola odanızı olduğundan daha küçük gösterebilir ve çok yer kaplayabilir.

Karyolanın dışında diğer seçenek ise, yataktan bağımsız olarak kullanılabilen askılı cibinlikler. Bunlar tavana asılabileceği gibi, yatağa ek bir aparatla yatağa bağlanarak tepesine de asılabilir. Orada dikkatinizi açmanız gerekli olan nokta ise, cibinliğin kolay çıkarılıp takılabilir olmasıdır. Cibinliğin yıkanması, takılıp çıkarılması sırasında size zorluk çıkarmamalıdır. Diğer önemli nokta ise, aparatların kesinlikle iyi monte edilmiş olmasıdır.

Cibinliğinizi yalnızca başucunuzdaki duvardan sarkıtarak kullanmak istiyor iseniz, başucunuzdaki duvara askı aparatını bağlamanız gerekmektedir ve bu cibinliklerde ince tüller kullanmanız önerilmektedir. Eğer yatağın çevresini toptan cibinlikle örtülü biçiminde kullanmak istiyor iseniz o zaman tavandan sarkıtmalı cibinlikler kullanmalısınız. Böyle cibinlikler odasınızı olduğundan yüksek tavanlı gösterecektir. Yatağı çerçeveleyen cibinlikler için yatak ebatında özellikle yapılmış dikdörtgen askıları da piyasada pratik olarak bulabilirsiniz. Askı aparatını kullanmanın en büyük avantajı cibinlikten sıkıldığınızda çıkarılması daha kolay olabileceği gibi devamında başka bir yerde değerlendirme imkanı da bulabilirsiniz.

 
 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Bioritm nasıl ölçülür ? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?