Bronz tene hangi renk allık sürülür?

Bronz tene kahve tonları veyahut çok kırmızı allıklar aşırı renkli kaçacaktır. Var olan koyu teni daha da koyulaştıracak ve canlı doğ...

 

Yaz mevsiminin gelişiyle beraber ciltler bronzlaşır ve daha canlı, sağlıklı görünüm kazanır. Tabii ki ki güneşin malum zararlı etkilerinden ötürü bronzlaşma dozunun abartılmaması gerekmektedir. Tatlı bir bronz ten zaten cildin daha pürüzsüz, ışıltılı ve canlı görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Bunun peşi sıra bronz tene uygulanacak makyaj hep çok çok doğal ve taze durmaktadır. Doğru fondötenden, doğru seçilmiş bir göz farına kadar her şeyin doğru renk tonlarında olması bu doğallığa doğallık katacaktır. Özel olarak bronz bir tenin olmazsa olmaz makyajı allıklardır. Bronz tene hangi renk allıkların daha fazla uyum sağlayacağı merak ediliyorsa, işte bütün bilgiler bu makalemizde!

Bronz tene kahve tonları veyahut çok kırmızı allıklar aşırı renkli kaçacaktır. Var olan koyu teni daha da koyulaştıracak ve canlı doğallığa zarar verecektir. Bu nedenle allığın açık tonlardaki şeftali veya pembe tonlarında kullanılsa bile yoğun bir biçimde kullanılmaması tavsiye edilir.

Allığın bir makyajda en son uygulanması önerilmektedir. Bronz ten için yalnızca allık ve hafif parlatıcı sürerek makyaj tamamlanabilir. Allık ile beraber bronz tende çok çok doğal ve güzel hava fark edilecektir.

Fakat bronz tene sahip kadın öncesinde daha ziyade sarışın ise allık tonunun pembe renklerde olması önerilmektedir. Yine yalnızca elmacık kemiklerine sürülecek pembe tonlarında bir allık daha karakteristik bir yüz hattı sağlayacak ve güzel görünüm yaratacaktır.

 

Allık rengi tercihinde ise bronzlaşmış bir tene en güzel giden renk şeftali bronz tonlarıdır. Daha doğal duracağı gibi yanakların renklenmesini sağlayarak canlı görünüm de katacaktır. Yalnızca elmacık kemiklerinin üstüne hafif dokunuşlar ile sürülmesi önerilmektedir. Şeftali bronz tonunun kullanılmış olduğu makyajda dudak renklerinin de benzer bu tonlarda kullanılarak bir bütünlük kazanılması önerilmektedir.

Allık sürmeden önce mutlaka aşırı fondöten ve pudra kullanımından kaçınılması önerilmektedir. Bronz ten zaten canlı ve pürüzsüz görünümü sağlayacaktır. Bunun üstünde kat kat makyaj yapılmış olması yapay ve aşırı makyajlı bir görüntüye neden olabilecektir. O yüzden olabildiğince az kullanılması ya da hiç kullanılmaması önerilmektedir. En direkt allık uygulamasına geçmek yeterli olabilecektir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Bronz tene pudra uygulanır mı? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?