Beyaz tenlilere hangi saç renkleri yakışır?

Buna ek olarak saç kesiminizi de sahip olsuğunuz ten rengi, göz rengi ve saç renginizle tamamlamalısınız....

 

Her kadının hayalini süsleyen saç renkleri vardır. Bu renk kimine göre platin sarısıdır, kimine göre kömür karası bir siyah, kimine göre ise bakır rengidir. Oysa hayal kurmak ayrı şeydir, o rengin teninizle uyumu ayrı şey. Önemli olan bir rengi beğenip onu uygulamak değil o renk ile saçınızı ve ten renginizi bütünleştirebilmektir.

Açık tene sahip kişilere hangi saç renkleri daha çok uyar?

Buna ek olarak saç kesiminizi de sahip olsuğunuz ten rengi, göz rengi ve saç renginizle tamamlamalısınız.

Beyaz ten rengine sahip olanlar için en güzel saç renklerinden biri platindir. Ten renginizle hayli uyumlu olan bu saç rengi hem her saç kesimiyle aynı zamanda göz rengiyle uyumludur. Platin rengi uzun saçta olduğu kadar kısa saçta da güzel görünüm yakalar. Ama bu noktada özen gerektiren bir ayrıntı vardır; o da platin rengin devamlı makyaj istiyor olmasıdır. Platin rengin özelliği yüzü soluk göstermesidir. Şu nedenle de göz makyajı ve ruj olmadan hasta gibi görünmenize yol açar. Böyle görünüm sunmamak için makyaj yapmaya özen göstermelisiniz.

Açık ten rengine sahipseniz soğuk ten renkler grubuna dahilsiniz demektir. Ten renginizle birlikte göz renginiz de saç renginizde belirleyici bir unsurdur. Bu neden ile hem teninizle aynı zamanda göz renginizle uyumlu renkler seçmelisiniz.

Çarpıcı renklerden hoşlanıyorsanız açık ten renginizle bire bir uyumlu olacak bir saç rengi de şarap kızılıdır. Şarap kızılı vesilesiyle saç renginizle ten renginiz bir zıtlık oluşturacak, bundan dolayı çarpıcı bir görünümünüz olabilecektir.

 

Açık tenlilerin kullanabileceği renkler arasında küllü renkler de bulunur. Sarı rengi fazla iddialı buluyor ama açık tonlardan da vazgeçemiyorsanız küllü renklerin tamamı tam size göre.

Çarpıcı renklerin bir diğeri de koyu siyahtır. Beyaz teninizi ön plana çıkarmak için kömür siyahını tercih edebilirsiniz.

Açık ten rengine sahip olanların bir avantajı hemen her saç rengini rahatlıkla taşıyabiliyor olmalarıdır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Yumurta akı saça nasıl sürülür? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?