Beyaz lake dolap nasıl kullanılır?

Siyah ve kırmızıya göre daha kullanılabilir olan beyaz lake dolaplar, hem daha zor kir tutuyor aynı zamanda daha kolay temizleniyor. ...

 

Son dönemlerde mutfak ve banyo dolabı tercihlerinde ilk sıralara yükselen lake dolaplar, şık ve gösterişli olmalarının peşi sıra kullanılabilir ve fonksiyonel özellikleriyle de alıcı buluyor. Değişik renk seçeneklerinin olması ve her büyüklükteki mutfak ve banyoya münasip modelleriyle evleri süsleyen lake dolaplar, müşterilerin zevkine göre de yapılabiliyor.

Beyaz, en kullanışlı renk

Siyah ve kırmızıya göre daha kullanılabilir olan beyaz lake dolaplar, hem daha zor kir tutuyor aynı zamanda daha kolay temizleniyor. Mutfaklardaki yahut banyolardaki beyaz lake dolaplar, ahşap ve laminata göre daha özenli kullanım gerektiriyor. Darbe görmesi halinde kolay bir biçimde çizilebilecek bir boyaya sahip olan lake dolaplar, leke de tutmadığı için kolaylıkla temizlenebiliyor. Ama beyaz lake dolaplar, çizikleri siyah ve kırmızıya oranla daha az belli ediyor.

Kullanım esnasında nemli ve temiz bezle beyaz lake dolapların yüzeyini sık ve belli aralıklar ile silmek, dolabın ömrünü de uzatıyor; ek olarak şık görünümü de korunmuş oluyor. Diğer dolap malzemelerinde olduğu gibi renk değişimi, sararma, renk farklılığı gibi olumsuzlukların yaşanmadığı beyaz lake dolaplarda, önemli olan hırpalamadan kullanmak ve azami özen göstermek.

Ek olarak su lekesini de siyah ve kırmızıya göre daha az belli eden beyaz lake dolaplar, temiz olduğu durumda kirliymiş gibi görünen renklerden ayrılıyor.

Mat lake ve parlak lake olmak üzere iki türü bulunan ürün, laminat ve mdf dolaplara göre daha pahalı olsa da uzun ömürlü oluşu ve kullanılabilir özellikleriyle tercih edilmekte. Ahşap ve laminat mutfak dolaplarına göre bakımı zor olan lake dolapların nasıl kullanılması gerektiğini bilmek kolaylık sağlıyor.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Domates ne zaman ekilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?