Basketbol topu nasıl temizlenir?

Düzenli bakım ile deri basket topunuzu uzun seneler boyunca yüksek performans ile kullanabilirsiniz. Çokca oyuncu için fark edilmese ...

 

Düzenli bakım ile deri basket topunuzu uzun seneler boyunca yüksek performans ile kullanabilirsiniz. Çokca oyuncu için fark edilmese de basketbol topları zaman içinde önemli ölçüde toz ve kir toplayabilir. Biriken bu kirler zaman içinde topa gömülü hale gelir ve oyun performansını etkileyebilir. İşte, kullanım ömrünü ve performansı arttıran temizlik ipuçları!

İhtiyacınız olanlar

Bulaşık deterjanı

Tüy bırakmayan bez parçaları

Kova

Uyarılar

Topu yıkarken asla su içine batırmayın. Topun hava valfi çevresinde oluşabilecek küçük çatlaklardan içeriye su sızabilir. Bu sızıntı, topun iç yüzeyine ciddi zararlar verebilir.

Deri toplar, kapalı alanlarda ve ahşap zeminlerde kullanım için tasarlanmıştır. Sert yüzeyler ve dış ortamda kullanmak için sentetik veyahut kauçuk malzemelerden üretilmiş toplar uygun olur.

Uygulama

Bir kovaya sıcak su doldurun ve 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin.

Hazırladığınız deterjanlı suya pamuklu bir bez batırın ve topu yıkayın. Topu yıkarken dikişlerin tam anlamıyla temizlendiğinden emin olun. Dikiş şeritleri kir ve toz toplamaya en yatkın alanlardır.

Yıkama işleminin ardından topu temiz ve ılık suyla deterjan kalıntısı kalmayıncaya kadar durulayın. Tüy bırakmayan bir baz kullanılarak kurulayıp serin ve kuru bir alanda saklayın.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Judo nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?