Ayak nasıl temiz tutulur?

Ayağınızı temiz tutmak ayak kokusunun en büyük sebebi olan bakterilerin üremesini engeller. Ayaklarınızı temiz tutmak için bu talimat...

 

Ayağınızı temiz tutmak ayak kokusunun en büyük sebebi olan bakterilerin üremesini engeller. Ayaklarınızı temiz tutmak için bu talimatları izleyin ve ayakkabılarınızı çıkartırken hiç düşünmeyin.

Günlük olarak yıkanın. Ayağınızı pul pul dökecek bir lif veya bez ile yıkayın. Altını ve parmak aralarını yıkadığınızdan emin olun.

Tırnak altlarında bakteri üremesini engellemek için ayak tırnaklarınıza bakım yapın. Bir tırnak fırçası vasıtasıyla her gün temizleyin.

Temiz çorap giyin. Nemi emmesi için pamuklu çoraplar kullanın. Naylon çoraplar ayağınızı nemli tutar ve pis bir kokuya neden olur.

Size tam olan ayakkabılar alın. Eğer ayakkabınız küçük ise ayağınız terler ve koku yapar. Kokudan arındırmak ve temiz tutmak için ayakkabılarınızı sürekli biçimde yıkayın ve kurutun.

Ayağınızı güzelce kurulayın. Toptan sudan arındırmak için her parmak arasını tek tek kurulayın. Eğer nemli kalırsa bakteri ürer ve itici bir kokuya neden olur.

Geceleri ayaklarınızı havalandırmak için yalın ayak uyuyun. Temiz hava bakterilerin üremesini önlemektedir.

Nemi kurutmak için ayakkabılarınızı güneşte bekletin. Küçülmesini önlemek için kısa bir zaman bekletin.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Obezite nasıl anlaşılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?