Angola'ya nasıl gidilir?

Angola uzun süren bir sömürge döneminden sonra bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Ülkede turizm yeni yeni gelişim göstermektedir....

 

Angola Türkiye'ye göre iki saat geridedir. Ülkenin resmi dili Portekizcedir. Kwanza ülkenin para birimi olarak kullanılmaktadır. Ülkeye gitmeden önce oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı önlem amacıyla sarıhumma aşısı yaptırmak gerekmektedir. Ülkede çok ölçüde sivrisinek bulunmaktadır. Sıtma rahatsızlığına karşı sivrisinek uzaklaştırıcı sprey kullanmak faydalı olur. Angola seyahatlerinde hijyen açısından tüketilen yiyecek ve içeceklere dikkatli olmak gerekmektedir. Ülkede güvenlik sorununa karşı geç saatlerde dışarıda bulunulması önerilmez. 

Angola uzun süren bir sömürge döneminden sonra bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Ülkede turizm yeni yeni gelişim göstermektedir. Angola Türk vatandaşlarından vize ister. Ülkeye girişte vize almak gayet zor olduğu bilinmektedir. Vize başvurusu Ankara'da bulunan Angola Büyükelçiliği'nden gerçekleştirilir. Vize başvurusu seyahatten minimum 1 hafta önce yapılmalıdır. Angola'da diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportlardan da vize istenir. Sınır kapılarından vize başvurusu yapılamaz. Ülkeye gidecek olan 1 yaşın altındaki bebeklerden seyahatten 10 gün önce sarı humma aşısı ile aşılandığını göstermektedir uluslararası aşı sertifikasını istenir. 

Türkiye'den Angola'ya seyahat etmek için havayolu seyahati tercih edilir. Fakat Angola'ya direkt uçuş bulunmaz. Ülkenin en büyük havaalanı başkent Luanda'da bulunmaktadır. Uçuşlar Dubai yahut Güney Afrika aktarmalı olarak yapılmaktadır. Uçuş süresi takribî 15 saat sürer. 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Antarktika kıtasında görülmesi gereken yerler nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?