Ağda sonrası kabarma nasıl geçer?

Ağdadan sonra oluşan kabarıklığı kimyevi yollarla engellemek istemiyorsanız veyahut alerjik bir hal ilgili ise; doğal yollarla da bu ...

 

Ağda yapıldıktan sonra cilt hassaslaşır ve kıl köklerinde kabarıklıklar ortaya çıkar. Bu kabarıkları ağda yapıldıktan sonra uygulayacağınız basit metotlarla gidermeniz mümkündür.

Ağda Sonrası Oluşan Kabarıklıklar Nasıl Giderilir?

Ağdadan sonra oluşan kabarıklığı kimyevi yollarla engellemek istemiyorsanız veyahut alerjik bir hal ilgili ise; doğal yollarla da bu kabarıklıkları engellemeniz mümkündür. Bunu yapmak için portakal yağını bebe yağı ile karıştırarak kullanmanız yeterli olabilecektir. 1 çay kaşığı kadar portakal yağını, 2 çay kaşığı kadar bebe yağı ile güzelce karıştırınız. Daha sonrasında ağda yaptığınız kısma yavaşça uygulayınız.

Ağda yapıldıktan sonra oluşan kızarıklıkları önlemek için en bilindik yöntemlerden birisi buz terapisi uygulamaktır. Buz terapisi hem kabarmayı önleyeceği gibi aynı zamanda akne oluşumunu önlemektedir. Ağda işlemi bitince birkaç kalıp buz alarak ağda yapılmış kısma uygulayınız. Kabarıklıklar kısa zaman içinde geçecektir. Benzer zamanda ağda yapılmış bölüm çabucak toparlanacaktır. Buzu direkt cildinize uygulamamakta yarar vardır. Bir beze sararak ağda yapılmış kısma uygulayınız.

Ağda yapıldıktan sonra kesinlikle nemlendirici özelliği yüksek olan kremlerin kullanılması tevsiye edilmektedir. Hava ile temasta olan bölümlere güneş kremi sürülmesi gerekmektedir. Diğer bölgeler için ise eczanelerden temin edebileceğiniz yüksek nemlendirici özelliği olan kremler sürülmelidir.

 

Ağda yapıldıktan sonra 24 saat süresince güneş ışınlarından uzak durulması gerekir. Ağda işlemi boyunca hassaslaşan deri güneş ışınlarına maruz kaldığında çabucak tahriş olur. Bu güneş ışınları yalnızca kabarmaya sebebiyet vermeyecektir. Benzer zamanda uzun bir zaman kalacak olan lekelere de neden olmaktadır.

Ağda Sonrası İçin Doğal Bakım Yöntemi Nasıl Yapılır?

1 adet yumurta akı

1 adet portakal kabuğu

1 çorba kaşığı kadar badem yağı

1 kase kadar toz şeker

Yukarıda yazmakta olan tüm malzemeleri bir kase içinde tam olarak karıştırınız. Kullanıma hazır duruma getirmiş olduğunuz karışımı banyo esnasında ağda ardından kabarıklık oluşan bölümlere uygulayınız. Duştan çıkınca kullandığınız vücut kremine birkaç damla limon eklemek suretiyle cildinize sürünüz. Son olarak da uyumadan önce kabarıklık olan bölümlere kaliteli pudra sürerek bakım işlemini sonlandırınız.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Dudak balmı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?